Trošku som sa zamyslela, že ľudia neradi počúvajú stredoľavé a či tesne stredopravé politické názory. Lebo sú dosť rovnovážne, mierne kompromisné a navodzujú dojem pchania hlavy do piesku. Ak napíšem, že posunovanie a odkladanie problémov môže mať v sebe zárodky rozumného konania, nemyslím tým samozrejme všeobecne všetky kauzy v politike a ekonomike. Iba niektoré. [...]
V článku v Pravde bol opis jej prvej návštevy po páde vlády v takom zmysle, až sa mi začalo údivom zdvíhať obočie. Premiérka bez dôvery sa prišla spýtať, či ju nechajú dovládnuť do marca a prezident jej prečítal ústavu….
„Eurowallstreet“ je dnes barikáda, na ktorej sa bojuje nielen o zdravý rozum ale aj o prežitie. Čo pomôže iným, nepomôže nám. Slovensko je v situácii, keď sa rozhoduje medzi dvoma rovnako veľkými zlami. Buď sa zbedačíme sami, alebo nás zbedačí „eurowallstreet“. Niekto niekde neodhadol, že nie všetky členské krajiny lížu smotanu európskej integrácie [...]
Maďarsko bude podľa Magyara opäť silným spojencom v rámci EÚ a NATO.
Viktor Orbán je tvárou neliberálnej demokracie. Na čele Maďarska stál nepretržite 16 rokov. Ale teraz ho vystrieda líder Tiszy Péter Magyar.
O slovensko - maďarských vzťahoch sa diskutovalo po ohlásení víťazstva opozičnej strany Tisza.
Diskusia o tom, prečo a ako viedli kampaň strana Fidesz a Tisza.
Celá debata | RSS tejto debaty