do duší nám žblnkocú

čokomilka


všetci uvažujeme ako ultras?

31.10.2011

Trošku som sa zamyslela, že ľudia neradi počúvajú stredoľavé a či tesne stredopravé politické názory. Lebo sú dosť rovnovážne, mierne kompromisné a navodzujú dojem pchania hlavy do piesku. Ak napíšem, že posunovanie a odkladanie problémov môže mať v sebe zárodky rozumného konania, nemyslím tým samozrejme všeobecne všetky kauzy v politike a ekonomike. Iba niektoré. [...]

El presidente chce „dať odísť“ Radičovú

15.10.2011

V článku v Pravde bol opis jej prvej návštevy po páde vlády v takom zmysle, až sa mi začalo údivom zdvíhať obočie. Premiérka bez dôvery sa prišla spýtať, či ju nechajú dovládnuť do marca a prezident jej prečítal ústavu….

Prečo sa stal euroval barikádou sociálneho boja

12.10.2011

„Eurowallstreet“ je dnes barikáda, na ktorej sa bojuje nielen o zdravý rozum ale aj o prežitie. Čo pomôže iným, nepomôže nám. Slovensko je v situácii, keď sa rozhoduje medzi dvoma rovnako veľkými zlami. Buď sa zbedačíme sami, alebo nás zbedačí „eurowallstreet“. Niekto niekde neodhadol, že nie všetky členské krajiny lížu smotanu európskej integrácie [...]

taraba

Na Kysuciach budú nové cyklotrasy. Tarabu ohlásil investície aj do modernizácie odpadov

14.05.2026 14:54

Peniaze z eurofondov a Environmentálneho fondu majú smerovať najmä do modernizácie odpadového hospodárstva, energetických úspor vo verejných budovách a cykotrás.

Igor Matovič

Zbližovanie Matoviča so Šimečkom na obzore? Hnutie Slovensko podporilo kandidáta PS

14.05.2026 14:41

Porvažník potvrdil platnosť aprílového memoranda.

Wes Streeting

Pôjde do súboja so Starmerom? Minister Streeting podal demisiu: Je jasné, že nás už nepovediete

14.05.2026 14:28, aktualizované: 14:48

Tam, kde potrebujeme víziu, máme prázdnotu. Tam, kde potrebujeme smer, máme bezcieľnosť, uviedol v abdikačnom liste.

Donald Trump

Bude z Ohromnej zúrivosti Búracie kladivo? Trump chce premenovať vojnu. Ďalší skvelý nápad, alebo je v tom niečo viac?

14.05.2026 14:24

Sledgehammer pritom nie je podľa amerických predstaviteľov jediný názov, o ktorom sa uvažuje.

cokomilka

Občas si zakomentujem politiku, občas len tak.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 101502x
Priemerná čítanosť článkov: 4614x

Autor blogu

Kategórie